Dzień Postaci z Bajek
Powrót do listy aktualności
Dzień Postaci z Bajek

07.11 w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek.
Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.
Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach i radościach.

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszą facebookową stronę :

https://www.facebook.com/pg/Niepubliczne-Przedszkole-J%C4%99zykowe-Happy-Kids-D%C4%99bica-808913059153396/photos/?tab=album&album_id=1753403748037651