Przedszkolaki pomagają
Powrót do listy aktualności
Przedszkolaki pomagają

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Językowego Happy Kids biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” . Jest to program pozyskujący pieniądze na działanie Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II.
W piątek, 6 października na terenie ogródka przedszkolnego miał miejsce pierwszy etap realizacji programu- wspólne sadzenie 100 cebulek żonkili.
- Dlaczego cebulek żonkili? – Żonkil jest symbolem nadzieli na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. My chcemy uczyć dzieci już od najmłodszych lat ich życia nieść pomoc i dobro innym, aby później dobro do nich wróciło.
Dzięki naszym dzieciom – chorzy będą mogli spełniać swoje marzenia, pragnienia i choć na chwile zapomnieć o smutku i chorobie.
Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, by móc zobaczyć piękne, żółte żonkile, będziemy je rozdawać mieszkańcom miasta jako symbol pamięci o podopiecznych hospicjum. W tym okresie będziemy również zbierać fundusze na działalność hospicjum.
Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak pięknej i szlachetnej inicjatywie. Uczymy nasze dzieci miłości, troski i empatii.

po więcej zdjęć zapraszamy na naszą facebookową stronę:

https://www.facebook.com/808913059153396/photos/ms.c.eJxNUtltQDEM2qjyfey~;WPXsmvQXEcAQTjGXDKMWl5AfHiBcP0BT~;4DUSG9uj2OYDKPsAS